ChromeOS M124 Birçok Yeni Özellik İle Geldi

Google tarafından desteklenen Chromebook ve ChromeOS cihazlar için ChromeOS M124 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile kullanıcılar daha hızlı bölünmüş ekran kurulumu, fareler için Hızlı Eşleştirme, Wi-Fi QoS desteği ve fare imlecinin artırılmış maksimum boyutu gibi birçok yeni özellik sunuluyor. Ek olarak, Material You makyajıyla yeniden tasarlanmış bir Ayarlar sayfası da güncellemenin beraberinde getirdiklerinden.

ChromeOS, iki uygulamayı yan yana düzenleyerek aynı anda kullanmanıza olanak tanıyor. Artık daha hızlı bölünmüş ekran kurulumu ekranın diğer tarafında açık pencerelerinizin genel görünümünü göstererek pencere düzeninizi ayarlamanın daha hızlı bir yolunu sunuyor. Bu, ekranın bir yarısında bir pencereyi kilitlediğinizde ChromeOS’un ekranın diğer yarısında size tüm açık uygulamaların genel görünümünü göstereceği anlamına gelir.

Güncellemesi ayrıca sıkışık Wi-Fi ağlarında video konferans ve oyun uygulamalarının daha iyi trafik önceliklendirilmesini sağlayan Wi-Fi Hizmet Kalitesi (QoS) desteğini de içeriyor. Bu sayede videoların daha düzgün oynatılmasına sağlanmış olacak. Öte yandan, bu özelliğin başlangıçta yönetilen kullanıcılar tarafından kullanılamayacağı ifade ediliyor.

ChromeOS M124 ile artık kullanıcılara daha da büyük boyutlarda fare işaretçileri sunuluyor. Böylece görme bozukluğu olan kişilerin daha iyi görebilmesine olanak tanınıyor. Hızlı Eşleştirme ise ChromeOS’taki fareler için de geldi. Artık Hızlı Eşleştirme uyumlu bir fareyi ChromeOS cihazınızın yakınına getirebilir ve tek bir tıklamayla eşleştirebilirsiniz.

Son olarak, ChromeOS Ayarları sayfasının artık her yerinde Materyal You’nun uygulanmış durumda. Her bölüm bir kapsayıcının içinde bir sayfa olarak açılıyor.

Google, ChromeOS M124 güncellemesinin kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulduğunu söylüyor. Henüz almamış olan ChromeOS kullanıcıları ise önümüzdeki günlerde güncellemeyi almış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x