Dünyanın en zengin iş insanları hangi ayda nerede oluyor; onlarla karşılaşma ihtimali size kaça patlar? 

İş insanları her yıl gerçekleşen festivallere ve konferanslara katılıyorlar.
İşte bir milyarderler ve iş insanlarıyla karşılaşabileceğiniz yerler ve etkinliklere katılmanın maliyeti:

OCAK: DAVOS
Davos, İsviçre, milyarderlerin ve dünya liderlerinin düzenli olarak katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nun her ocak ayındaki yıllık toplantısına ev sahipliği yapıyor.

Resmi etkinlik yalnızca davetle yapılabilir ve bilet başına on binlerce dolar tutarındadır.

Restoranların çoğunda konferans etkinlikleri için önden rezervasyon yapıldığı için yemek yemek için bir yer bulamayabilirsiniz. Bu yüzden sosisli sandviç için 43 dolar ödemeniz gerekebilir.

ŞUBAT: SUPER BOWL
Milyarderler her yıl dünyanın en büyük maçına akın ediyor.

Ev sahibi komiteler ve seyahat acenteleri, en zengin futbol taraftarları için altı haneli fiyatlara sahip, kiralık jetler, beş yıldızlı konaklama ve maç sonrası sahaya erişim gibi lüks deneyimler düzenledi. Bu sezon Las Vegas’ta oynanacak maçın süitleri, Suite Luxury Group kiralama platformunda 3 milyon dolara kadar çıkacak.

MART: HONG KONG ART BASEL
Art Basel Hong Kong, sanat eserlerine altı rakam vermeye hazır koleksiyoncuların ilgisini çekiyor.

Geçtiğimiz yıl, üç yıllık bir koronavirüs aradan sonra Hong Kong’daki Art Basel’in büyük yeniden açılışına damgasını vurdu.

Bloomberg’in haberine göre zengin Çinliler özel jetlerle fuara geldi ve koleksiyonlarına milyonlar kattı.

NİSAN: THE MASTERS TOURNAMENT
Her yıl Masters Turnuvası, Augusta National’da büyük profesyonel golf şampiyonalarının katılımıyla başlıyor.

Bloomberg’in 2015’te bildirdiğine göre, Warren Buffett ve Bill Gates’in yanı sıra Warren Stephens, David Ziff ve Stanley Druckenmiller da kulübe üye. İş dünyasındaki en büyük isimlerden bazılarıyla birlikte izleyebilirsiniz. Masters biletleri bir piyango sistemi aracılığıyla veya ikincil piyasada 10 bin dolara kadar çıkabiliyor.

MAYIS: CANNES FİLM FESTİVALİ
Milyarderler her yıl yatlarını Cannes Film Festivali yakınındaki marinaya park ediyor.

Mayıs ayı sonunda Cannes Film Festivali için yatlarını limana yanaştıran milyarderler için yaz erken başlıyor. Etkinlik teknik olarak sektör profesyonellerine ayrılmış olsa da web sitesine göre süper zenginler elbette oynamak için para ödeyebilir. Onlar için bu şenlik, Croisette’de yıldızlarla kaynaşma fırsatı olduğu kadar, Oscar kazananları da ilk kez görme fırsatı.

HAZİRAN: THE ROYAL ASCOT
Bazı milyarderler haziran ayını Hamptons’ta veya Akdeniz’i boydan boya dolaşarak geçirirken, bazıları haziran ayını kuru topraklarda geçirmeyi tercih ediyor. Londra’nın yaklaşık 25 mil dışında düzenlenen yıllık bir at yarışı olan Royal Ascot’un manşetindeki milyarderlerin, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, İngiliz kraliyet ailesinin üyeleri olması.

Royal Ascot 200 yılı aşkın bir süredir halka açık- beş günlük etkinliğe yaklaşık 300 bin kişi katılıyor ancak zengin ve ünlülerin yanına yaklaşmayı beklemeyin.

Kraliyet Muhafazasına katılmak, iki sponsora sahip olmak da dahil olmak üzere özel bir başvuru süreci gerektirir. Ayrıca katı bir kıyafet kuralı var; ince kayışlara veya papyonlara ve 10 yaşın altındaki çocuklara izin verilmiyor.

TEMMUZ: ALLEN & COMPANY SUN VALLEY KONFERANSI
Butik yatırım bankası Allen & Co (başkanı Herbert Allen da bir milyarderdir) 1983’ten beri Bill Gates, Mark Zuckerberg, Warren Buffett ve Rupert Murdoch gibi iş dünyasının en büyük ve en zengin isimlerinin katıldığı etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Konferans, golf turları, rehberli yürüyüşler, rafting ve tenis maçları arasında yapılan anlaşmalarla tanındı. Jeff Bezos’un 2013’te Washington Post’u 250 milyon dolara kaptığı ve Disney’in 19 milyar dolarlık ABC’yi satın almasının tohumlarının 1995’te atıldığı yer burası.

Ancak konferans oturumda olmadığında siz de yıl boyunca buz pateni pisti, lüks spa ve dağ manzaralı havuz sunan dinlenme yerinin ana üssü olan Sun Valley Lodge’da kalabilirsiniz. Yaz aylarında en sade odaların gecelik fiyatı 500 dolardan fazla, süitlerin fiyatı ise 1.500 dolardan fazla.

AĞUSTOS: BURNİNG MAN
1990’lardan bu yana Burning Man’e katılmak teknoloji seçkinleri için bir tür statü sembolü haline geldi.
Facebook’un kurucu ortakları Dustin Moskowitz ve Mark Zuckerberg ile Uber’in kurucu ortağı Garrett Camp de katıldı.

EYLÜL: MONAKO YAT GÖSTERİSİ
Sergilenen 100’den fazla teknenin ortalama uzunluğu 55 metredir ve asansörler, barlar, spa’lar, havuzlar, spor salonları, jakuziler ve helikopter pistleri (bazen birden fazla) içerir. Jet ski’ler ve denizaltılar popüler eklentilerdir.

Maddi gücünüzün yetmediği tekneleri incelemek veya sizi kendi teknesine davet edecek bir milyarderle tanışmak istiyorsanız şanslısınız: Monaco Yacht Show 600 Euro gibi küçük bir fiyatla halka açıktır.

EKİM: FRİEZE SANAT FUARI
Her yıl Londra’da düzenlenen Frieze Sanat Fuarı, koleksiyonlarına çok pahalı çağdaş sanat eklemek isteyen dünyanın dört bir yanından zenginleri ve zengin personelini çekiyor.

Herkes fuar için bilet satın alabilse de bu yıl 46 £ veya 57 $ gibi düşük bir fiyata- Frieze Week’i çevreleyen şenlikler bir milyarderin veya onun daha genç, daha keskin mirasçılarının fark edilmesi için daha kesin bir yer. Son birkaç yılın parti fotoğraflarına bakıldığında Gordon Getty’nin torunu Ivy Getty, Cohen’in kızı Sophia ve Roger Penske’nin torunu Sophia’nın sanat dünyasının ünlüleriyle kaynaştığı ve muhtemelen başlangıç koleksiyonlarına eklemek için altı haneli sanat eserleri aradıkları görülüyor.

KASIM: LE BAL DES DÉBUTANTES
Le Bal des Débutantes, topluma zengin ve ünlü olduklarını hatırlatan zengin ve ünlü kadınların yüzyıllardır süren geleneğini sürdürüyor.

Katılanlar arasında Orléans Prensesi Hélène ve Prenses Akshita Bhanj Deo gibi kraliyet ailesi mensupları, Hollywood seçkinlerinin çocukları ve tabii ki milyar dolarlık servetin mirasçıları, genellikle çok zengin ve çok güçlü ebeveynler yer alıyor.

ARALIK: ST. BARTS’TA YENİ YIL
Milyarderler yeni yılı evleri dışında her yerde kutlarlar.

Geçmiş yıllarda, resmi adı Saint-Barthélemy olan Karayip adası, yıl sonu şenlikleri için David Geffen, Barry Diller, Diane von Furstenberg ve Bernard Arnault gibi yatların ilgisini çekmişti.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x