Evinizi Satmadan Önce Aslında Düzeltmeniz Gerekmeyen 10 Şey

Evinizi listelemeye hazırlanırken, muhtemelen her kusuru, mülk satılmadan önce ele almanız gereken bir şey olarak görmeye başlamışsınızdır. Evinizde küf veya bozuk buzdolabı gibi büyük sorunlar varsa bu doğru olabilir , ancak satış yapmak için pek çok kusurun düzeltilmesi gerekmiyor.

Bir ön inceleme raporu, bir alıcı bunları karşı teklifte belirtene kadar öğrenemeyeceğiniz sorunlar konusunda sizi uyarabilir.

Peki, büyük sorunu oluşturan şey nedir? Sağlık ve güvenlikle ilgili her şeyin bu kategoriye girdiğini söylüyor. ” Çatı onarımları , su sızıntıları, ciddi duvar çatlakları ve kanalizasyon temizliği ve bakımı gibi sağlık ve güvenlik sorunları, değiştirilmesi gereken ciddi ve maliyetli öğelerdir ve listelemeden önce kesinlikle ele alınmaya değerdir” diyor.

Küçük Sorunlar Neden Önemlidir?
Emlakçılar,bir ev satarken küçük bir sorun diye bir şeyin olmadığını söylüyor. Bunun nedeni, belirli bir alıcının neyi önemsiz bulacağını bilmenin imkansız olmasıdır. Bunun yerine, ev sahiplerinin bütçeleri dahilindeki tüm sorunları ele alarak riskten uzak durmalarını tavsiye ediyor.
Bakımı yapılmış gibi görünen bir ev, sonuçta piyasada küçük kusurları göz ardı edilen bir evden daha iyi performans gösterecektir.
Pazara bağlı olarak küçük sorunları çözmemek mümkün olabilir.

Küçük Sorunları Çözme Durumu
Küçük olduğu için bir sorunu göz ardı etmeyin. Evinizi listelerken küçük sorunları ele almak çok yararlı olabilir.

“Küçük öğelere değinmek, iyi bir izlenim yaratmanın bir yoludur ve aynı zamanda düzeltilmesi en az maliyetli öğelerden biridir .Göz ardı edebileceğiniz sorunlar:

Listelemeden önce düzeltmeniz gerekmeyen sorunlardan bazıları şunlardır.
1. Gıcırdayan Zeminler
Hoş görünmeyebilirler ancak gıcırdayan zeminler mutlaka büyük bir sorun olduğunu göstermez. Evin genel temeli sağlamsa, gıcırdayan zeminler, merdivenler ve kapılar kolayca gözden kaçabilir.
2. Duvarlardaki Küçük Delikler veya Kusurlar
Bir süre evde yaşadığınızda duvarlar sararır. Boya çatlamış veya çizilmiş olabilir ve fotoğrafların ve sanat eserlerinin asıldığı yerde küçük delikler olabileceği gibi televizyonların monte edildiği yerde daha büyük delikler de olabilir.
Alıcıların çoğu bu küçük sorunun farkında değil çünkü gösterim sırasında vidalar veya donanımlar sanat eseri veya resimlerin arasında gizlenmişti .Bu nedenle her deliği yamamanıza veya yeniden boyamanıza gerek yoktur.
3. Lekeli Halı Kaplama
Günümüzde çoğu alıcı eski halıyı istemiyor.Çoğu, yeni halı, parke veya taşla değiştirmek isteyecek. Bu nedenle halının değiştirilmesine gerek yoktur.
Yine de evinizin fotoğraflarda ve sergide şık göründüğünden emin olabilirsiniz .
4. Küçük Çatlaklar
Betonda çatlaklar aşınma ve yıpranmanın normal bir parçasıdır ve zamanla çöker. Bulunduğu yere bağlı olarak bu çirkin özelliği gözden kaçırabilirsiniz, beton zeminde yapısal bütünlüğü bozmayan bazı çatlaklar ve/veya göçüklerin giderilmesi kolaydır .
Endişelendiğiniz büyük bir çatlak varsa , listelemeden önce birisinin bir göz atmasını sağlayın.
5. Kırık Camlar
Camların değiştirilmesinin kolay olduğunu ve denetim raporlarında göründükleri için potansiyel alıcılarla herhangi bir sorun yaşamamak için düzeltebileceğiniz bir şeydir.
“Kırık veya çatlak bir camdan vazgeçmek en kolayı olabilir çünkü birisi camı çekmediği sürece, bu durum tamamen fark edilmeyebilir” . “Eğer cam desteklenmişse ve böceklerin gelip gitmesini engelliyorsa, bunu düzeltmek evin güzelliğini ortadan kaldırmayacaktır.”
6. Paslı Oluklar
Oluklar sürekli su ile karşı karşıya olduğundan malzemeye bağlı olarak paslanma kaçınılmaz olabilir.Paslı oluklar berbat görünüyor ancak bunları değiştirmek pahalı olabilir ancak alüminyum gibi bazı malzemeler zamanla paslanmaz.
7. Eski Cihazlar
Evinizdeki aletleri yükseltmek isteyebilirsiniz , ancak bunlar bozuk değilse, onları daha yeni bir sürümle “düzeltmeye” gerek yoktur.
Mutfağın zaten ciddi bir bakıma ihtiyacı varsa, o zaman tüm aletleri değiştirmenin bir anlamı yok çünkü eğer alıcı mutfağı zaten değiştirecekse, o zaman yepyeni cihazlara yatırım yapmış olursunuz ve alıcının bunları kullanamaması ihtimali var.
8. Kırık Prizler veya Çıkışlar
Evinizdeki bazı prizlerin artık çalışmadığını fark edebilirsiniz. Bu konuda endişelenmeyin. Ancak büyük bir elektrik probleminiz varsa, her şeyin çözülmesini sağlayın.
9. Solan Dış Cephe Boyası
Evinizin dış cephe boya işi, çekiciliğin büyük bir bölümünü oluşturuyor , ancak mükemmel bir kaplamaya takılıp kalmayın. Dış cephe boyasının solması, boyanın soyulması ve altında görünen ahşap veya dış cephe kaplaması kadar rahatsız edici değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir