Rıza Çalımbay, Aboubakar gerçeğini açıkladı! Kamp kararı

Beşiktaş’ta kötü gidişin ardından Burak Yılmaz istifa ederken, Rıza Çalımbay dönemi resmen başladı. Tecrübeli teknik adam basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Rıza Çalımbay’ın sözleri: “Takımın durumu pek iç açıcı değil. Çok iyi bir şekilde bir analiz etmeliyiz. Nerede sorun var onu bulmamız gerekiyor. Bugün hafif bir antrenmana çıkacağız. Yarın da maç oynayacağız. Bu benim için dezavantaj. Oyuncu arkadaşlarla konuştuk. Basına her türlü açığım. ‘Yapabilir miyiz hocam’ dediler. ‘Yaparız’ dedim. Düşünerek değil isteyerek kabul ettim. Bizim için zor bir başlangıç. Sıkıntılı bir durum. Taşın altına elimizi koyacağız. 

TARAFTARA ÇAĞRI

Bana bir görev verildikten sonra ‘yok’ demem mümkün değil. Sözümün arkasındayım. Ne olursa olsun çağrıldığım zaman seve seve yaparım. Keşke daha önce gelebilseydim. Daha farklı şeyler olacağına yürekten inanıyordum. Takım olarak bu zorlu süreci atlatacağız. Taraftar üzgün, kırgın, sinirli. İstenilen sonuçlar elde edilmiyor. Bizim taraftarı kazanmamız gerekiyor. Bana göre taraftar 1. adam. Onlar olmazsa bizim bu kaostan çıkmamız mümkün değil. Onlarla beraber biz bu işi taşıyabiliriz. Taraftara inanıyorum.  

‘EN KRİTİK MAÇ BAŞAKŞEHİR MAÇI’

Oyuncuların kapasiteleri bu değil. Bazılarının sıkıntılarını biliyoruz. Ben futbolda her şeyi gördüm. Başarıyı gördüm, başarısızlığı gördüm. Çok kriz gören takım gördüm. Önce krizi çözüyorduk. Burada zaman az. Ben bugün sabah çok erkenden geldim. Her yönden iyi olan arkadaşlarımızla maça başlayacağız. En kritik maç Başakşehir maçı. 

‘ZAYNUTDINOV’UN YERİ ORASI DEĞİL’

Ben Beşiktaşlıyım. Altyapıdan yetişmiş birisiyim. Net olarak oyuncuları tanımıyoruz. İçlerine girmek gerek. 1 haftada takımı tanımamız lazım. Semih var, Ege Tıknaz var. Bu maça bambaşka çıkabiliriz. Şu anda ‘Nereye transfer yapalım’ derseniz cevabı zor olur. Oyuncuların kariyeri backgroundu mükemmeller ama hazır değiller. Mesela Zaynutdinov’un yeri orası değil. Mecburiyetten oynatıyorlar. Herkesi kendi yerinde oynatacağım. O arkadaşlarımız hazır gelselerdi, bu takım bambaşka olurdu. 

‘ABOUBAKAR’I GÖRDÜM, SEKEREK YÜRÜYOR’

Rosenborg’la maçımız vardı. Dışarıda 3-0 yenilmiş, burada 3-1 yenmiştik. Sonra modunuz düşebiliyor. Burada lider oyuncuların ortaya çıkması gerekiyor. Teknik direktörde liderlik vasfı olmazsa oradaki krizi ihtimali sıfır. Bundan sonra her şeyi başka türlü yapacağız dedim oyunculara. Zaman çok önemli. Aboubakar’ı gördüm, sekerek yürüyor. ‘Sakatım’ diyor. Takımımızı buradan Antalya’ya götürmek, güzel bir yere götürmek istiyoruz. Bu kadroyla çok şeyler yapıyor. Arkadaşlar kendilerinden istenileni versinler. Ekstra bir şey istemiyorum.

‘SERİ YAKALAMAMIZ GEREKİYOR’

Beşiktaş’ın en büyük ihtiyacı galibiyet. Seri yakalamamız gerekiyor. Şimdi de olabilir, sonra da olabilir. Bu seriyi yaparsak yukarıdakileri yakalayabiliriz. Beşiktaş’ın hedefi ne olursa olsun bitmez. 3-4 galibiyet alırsanız daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Kendi ekibim olarak hepsine güveniyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x