SMA hastası yeğeni için kıyma çekimi yapıyor

İslahiye’de yaşayan Rabia ve Halil Sazak çiftinin ilk çocukları İbrahim Sazak dünyaya geldikten 22 ay sonra SMA tanısı konuldu.

Şoförlük yapan Halil Sazan bunun üzerine mesleğini bırakıp İstanbul’a taşınarak oğlunun tedavisini takip etmeye başladı. Doktor kontrolünde tedavisi devam eden çocukları için Rabia ve Halil Sazak çifti, yardım kampanyası başlattı. Çocuklarının yaşaması için gerekli paranın toplanması için destek isteyen baba Halil Sazak, ”Oğlumuz İbrahim’e SMA teşhisi konuldu. Oğlumuzun tedavi olabilmesi için hayırseverlerin desteğine ihtiyaç var. 5 ay önce valiliğin izniyle yardım kampanyası başlattık. 5 ayda ne yazık ki ihtiyacımız olan paranın yüzde 20’sine ulaşabildik’ dedi.

İlhan Temli ise yeğeni için ‘İbrahim’e umut ol’ sloganıyla kıyma çekimi kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında kıyma çekimi yaptıran vatandaşlardan İbrahim Sazak için bağışta bulunmaları istendi. Vatandaşların ilgi gösterildiği kampanyanın ilk gününde 20 bin TL toplanırken, banka hesabına da 100 bin TL gönderildiği belirtildi. Yeğeninin tedavisi için çabaladıklarını anlatan İlhan Temli, “Yeğenim için kampanya başlattım. Kampanya kapsamında arkadaşımız Âdem Yücel’in desteğiyle kıyma makinemizi kurarak, insanların etini çekiyoruz. Biz burada kıymalarını çekiyoruz, her hangi bir bedel söylemiyoruz. Kim gönlünde ne kopuyorsa bağışını yapıyor. Her gün gözlerimizin önünde eriyen İbrahim’in sağlığına kavuşması için herkesten destek bekliyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x