Yabancılar borsada kapış kapış aldı: İşte o beş hisse

İş yatırım Borsa İstanbul’da işlem yapan yabancı yatırımcılara ilişkin çarpıcı bir rapor paylaştı.

Rapora göre, günlük bazda yabancı yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği hisseler sırasıyla İhlas Ev Aletleri (IHEVA), Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri (OBASE), Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (ADGYO) olarak öne çıkıyor.

Ayrıca, yabancı yatırımcıların satış yaptığı hisseler ise Tureks Turizm Taşımacılık (TUREX), Ulusal Faktoring (ULUFA), Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) olarak kaydedildi.

İSTİKRARLI ARTIŞ VE AZALIŞ GÖSTEREN HİSSELER

Yabancı yatırımcı oranında istikrarlı artış ve azalış gösteren hisseler belli oldu.

İş Yatırım’ın raporuna göre ASELSAN (ASELS), Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş (MAVI) ve Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (POLTK) hisselerinde yabancı yatırımcı oranı son 10 gündür artarken, Sabancı Holding (SAHOL) VE TÜPRAŞ (TURPS) hissesinde bu süre 8 gün görünüyor.

Yabancı yatırımcıların istikrarlı şekilde çıkış yaptığı 5 hisse ise Garanti Faktoring (GARFA), Gersan Elektrik (GEREL), Hat San (HATSN), İhlas Yayın Holding (IHYAY), Mia Teknoloji (MİATEK) hisseleri olarak raporlandı. Bu hisselerde yabancı çıkışlarının son 10 gündür devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x