Zeki Demirkubuz’un ‘Hayat’ı prömiyerini Filmekimi’nde yaptı

Başrollerinde Miray Daner ve Burak Dakak’ın yer aldığı, yönetmen Zeki Demirkubuz’un yeni filmi ‘Hayat’ın prömiyeri, Filmekimi’nde yapıldı.

Sinemaseverler tarafından uzun zamandır merakla beklenen film, geçtiğimiz gün Atlas 1948 Sinemasında, dün de Kadıköy Sinemasında izleyiciyle buluştu.

AA’nın aktardığına göre, gösterimin ardından izleyicilerin soruları yanıtlayan Demirkubuz, uzun bir aradan sonra film çekmiş olmasının heyecanı olduğuna değinerek, “Yaşam insanı yumuşatıyor, Hayat’ın eski filmlerimdeki kadar karanlık olmadığına katılıyorum. Bence bu iyi bir şey, sürekli aynı adam olarak kendini tekrarladığında sıkılıyorsun. Döneklik olmadıktan sonra, inkar olmadıktan sonra yaşamının değişimine inanmak lazım, ona biraz karşılık vermek lazım. Benimki galiba öyle oluyor” dedi.

Demirkubuz, gelen sorular üzerine senaryo yazma süreçlerine dair detaylar da vererek, ‘Hayat’ filminin hikayesinde nelerden ilham aldığından bahsetti.

30 senedir sinema yapmasına rağmen hala filmleri yaptıktan sonra mahcubiyet duygusuyla izleyicilere sunduğunu aktaran yönetmen, “Aslında bu aynı zamanda beni diri tutan bir duygu. Bence insan sadece bu konularda değil, hayatı da biraz utanç veya suçluluk duygusuyla yaşamalı. Çünkü öbür türlü insan öyle bir egoya sahip ki, uçar gider buralardan. Benim bu hayata dair bulduğum numaralar da bunlar” diye konuştu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x